INTERIÉROVÉ ŽALUZIE PRO VAŠÍ DOMÁCNOST, CHATU I KANCELÁŘ / Zaměření - výroba - montáž - servis žaluzií a další stínící techniky / 1997 - 2020 / Tel: +420 777 831 343 - +420 607 802 268 / IČ 86877992 - Zdeňka Maurerová, neplátce DPH - Starý Pelhřimov 4, 393 01 Pelhřimov, Kraj Vysočina / SERVIS ŽALUZIÍ PELHŘIMOV / MONTÁŽ ŽALUZIÍ PELHŘIMOV / ŽALUZIE PELHŘIMOV - ROLETY PELHŘIMOV - OKENNÍ SÍTĚ PELHŘIMOV - OKENNÍ TĚSNĚNÍ PELHŘIMOV - STÍNÍCÍ TECHNIKA PELHŘIMOV /Frézování dřevěných oken - Frézování špaletových a kastlových oken - Frézování dřevěných dveří - Instalace švédského těsnění do oken a dveří - Instalace těsnění do vyfrézované drážky oken i dveří  

Jednou z nejpodstatnějších částí každého okna je pryžové těsnění, které brání tomu, aby se do našich domovů dostal průvan či mráz. Ne každé těsnění ale tenhle svůj účel umí dokonale splnit. Instaluji pouze kvalitní švédské okenní a dveřní těsnění, které splňuje náročné zkušební testy, kde jinde než tam, kde je pořádná zima ... ve Švédsku.

Kde vlastně na okně můžeme všude najít těsnění? Záleží na typu našich oken. „Standardní plastová okna mají dvě těsnicí roviny – jednu na křídle okna a jednu na okenním rámu. Obě tato těsnění se nachází v místech, kde se rám a křídlo dotýkají, tedy v místě dorazu. Proto se těmto těsněním říká dorazová,“
To ale není všechno! Některá plastová okna mají pro ještě větší izolaci kromě dvou již zmíněných dorazových těsnění ještě třetí samostatné těsnění mezi nimi.

INSTALACE TĚSNĚNÍ DO OKEN A DVEŘÍ PO CELÉ VYSOČINĚ / INSTALACE TĚSNĚNÍ DO OKEN A DVEŘÍ PO CELÝCH JIŽNÍCH ČECHÁCH / OKENNÍ TĚSNĚNÍ - DVEŘNÍ TĚSNĚNÍ / TĚSNĚNÍ DO DRÁŽKY - FRÉZOVÁNÍ OKEN A DVEŘÍ / INSTALACE TĚSNĚNÍ DO OKENNÍ DRÁŽKY

Pokud bychom si však mysleli, že dřevěná okna mají jenom dvě těsnění, byli bychom na omylu! Na opravdu kvalitních dřevěných oknech se totiž nachází ještě těsnění třetí. A kde? Na rámové okapnici! „Rámová okapnice zajišťuje odtok vody z okna a správné provětrávání. Na vrchu této okapnice můžeme také najít přídavné těsnění, zlepšující vlastnosti okapnice. Pokud pak voda projde skrz toto těsnění, je z prostoru mezi rámem a křídlem odvedena ven,“

TĚSNĚNÍ do oken a dveří vašeho bydlení

Teplo domova dělají vztahy v rodině, o tom není pochyb. Ono zároveň ale není úplně zadarmo. Moderní doba je stále náročnější na náklady spojené s topením. A tak proč neudržet více tepla pomocí kvalitních těsnění do oken a dveří a neušetřit tak peníze na příjemnější věci..

Právě těsnění a správné seřízení oken a dveří patří mezi nejdůležitější funkční části všech oken a dveří. Jeho hlavní funkcí je utěsnění spáry mezi rámem a křídlem okna s cílem zamezit protahování a protečení. Životnost těsnění je daná několika různými faktory, zejména pak kvalitou použitého materiálu, způsobu osazení do oken, frekvencí používání a dále také zatížením klimatickými podmínkami.

Pro správnou funkčnost oken a dveří doporučují výrobci pravidelnou kontrolu a údržbu těsnění. V dnešní době se používají těsnění gumová (EPDM apod.), silikonová a modifikace termoplastických elastometrů (AC, EV apod.). Podle způsobu montáže rozdělujeme těsnění na několik typů, jsou to těsnění do drážky, samo-lepící, nelepící a těsnění speciální.

Okenní těsnění může trpět neopatrnou manipulací, mechanicky ho ničí prach a svoji pružnost samozřejmě ztrácí i přirozeně s věkem. Při mytí oken tak především zbavujeme prostor funkční spáry nečistot a okenní těsnění utíráme vlhkým hadříkem, použít můžeme také specializované přípravky, které životnost těsnění dále prodlouží.

Zamezit se snažíme kondenzaci vody v okenní spáře v zimních měsících, protože pokud těsnění přimrzne a vy okno otevřete, může se z rámu prostě vytrhnout.

Rizikem pro jeho životnost je také špatně seřízené okno, které těsnění nerovnoměrně deformuje, například když není správně nastavený přítlak, nebo nešetrná instalace okenních sítí.

Venkovní chladné a vlhké počasí, kondenzace par vzniklých například při vaření nebo sušení prádla a nižší intenzita větrání, to všechno jsou důvody, proč právě v chladnějším období roku vznikají na zdech našich domů a bytů ve zvýšené míře plísně.

Efektivní větrání v zimě má být krátké a intenzivní. Otevřete všechna okna, nechte v bytě vyměnit vzduch a po 10 minutách je opět zavřete. Nejenže se vzduch v prostoru vašeho bytu okysličí, s tím starým navíc odejde i přebytečná vlhkost. Jestliže máte v bytě rozvěšeno mokré prádlo, pomůže tento způsob větrání jeho rychlejšímu usušení bez kondenzace vody na stěnách. Větrání si můžete zopakovat i několikrát za den.

Zatímco kondenzace vody je spíše designovou záležitostí, plíseň již představuje pro okna vážný problém. V případě, že není rychle odstraněna, může poškodit nátěr a snížit životnost těsnění. A to ani nemluvě o negativních dopadech na lidské zdraví. Plíseň ho může vážně poškodit, a tak v případě jejího výskytu je nutné začít problém okamžitě řešit.

Co určuje izolační vlastnosti oken
Co rozhoduje o izolačních vlastnostech oken? Jenom těsnění?

O tom, jestli vám domů potáhne okny zima, nebo si budete užívat teplo, rozhoduje několik faktorů.

Izolační skla
Pro tepelnou izolaci okna jsou důležitá kvalitní izolační skla. Ve standardním provedení výrobků se setkávám obvykle s izolační dvousklenou nebo trojklennou výrobou oken a dveří. U některých profilů oken máte možnost si sami vybrat.

Mezi jednotlivými skly se nachází vzácný plyn, nejčastěji argon. Výplň mezi skly rozhoduje o izolačních vlastnostech oken – argon má izolační vlastnosti prokazatelně lepší. Utěsnění plynu uvnitř oken zajišťuje tzv. distanční rámeček. Jeho provedení společně s pečlivým zasklením určuje další úroveň kvality izolace okna.

Distanční rámeček
Dříve se vyráběl distanční rámeček z hliníku, dnes se vyrábí z plastu. Množství tepelné energie unikající rámečkem je při porovnání plastu s hliníkem poloviční.

Těsnění mezi rámem a křídlem okna
Těsnění v prostoru mezi rámem a křídlem okna řešíme jako výrobci dvojím způsobem. Rozlišujeme těsnění svařované a vyměnitelné.

Svařované těsnění najdeme u levnějších oken. Opět zde platí ono známé levně koupené, dvakrát koupené. Svařované těsnění je totiž vtlačeno do plastového profilu okna již při jeho výrobě. V rozích je proto tvrdé a nepružné, takže v těchto místech dochází ke špatné izolaci.

TOPlist

žaluzie pelhřimov, žaluzie humpolec, žaluzie pacov, žaluzie lukavec, žaluzie košetice, žaluzie kamenice nad lipou, žaluzie deštná, žaluzie černovice, žaluzie počátky, žaluzie žirovnice, žaluzie nová včelnice, žaluzie humpolecko, žaluzie pelhřimovsko, žaluzie vyskytná, žaluzie olešná, žaluzie částrov, žaluzie nová cerekev, žaluzie horní cerekev, žaluzie nový rychnov / Zaměření - výroba - montáž - servis žaluzií a další stínící techniky / 1997 - 2020 / Tel: +420 777 831 343 / IČ 86877992 - Zdeňka Maurerová, neplátce DPH - Starý Pelhřimov 4, 393 01 Pelhřimov, Kraj Vysočina