Zaměření - výroba - montáž - servis žaluzií a další stínící techniky / 1997 - 2020 / STÍNÍCÍ TECHNIKA OD A do Z Pelhřimovska a Jihlavska / Žaluzie - Rolety - Sítě proti hmyzu - Servis oken a dveří Pelhřimovsko - Těsnění do oken a dveří / Tel: +420 777 831 343 /Rodinná firma nabízí interiérové stínící prvky včetně sítí proti hmyzu a těsnění do oken a dveří - IČ 86877992 - Zdeňka Maurerová, neplátce DPH - Starý Pelhřimov 4, 393 01 Pelhřimov, Kraj Vysočina  

Jednou z nejpodstatnějších částí každého okna je pryžové těsnění, které brání tomu, aby se do našich domovů dostal průvan či mráz. Ne každé těsnění ale tenhle svůj účel umí dokonale splnit. Instaluji pouze kvalitní švédské okenní a dveřní těsnění, které splňuje náročné zkušební testy, kde jinde než tam, kde je pořádná zima ... ve Švédsku.

Kde vlastně na okně můžeme všude najít těsnění? Záleží na typu našich oken. „Standardní plastová okna mají dvě těsnicí roviny – jednu na křídle okna a jednu na okenním rámu. Obě tato těsnění se nachází v místech, kde se rám a křídlo dotýkají, tedy v místě dorazu. Proto se těmto těsněním říká dorazová,“
To ale není všechno! Některá plastová okna mají pro ještě větší izolaci kromě dvou již zmíněných dorazových těsnění ještě třetí samostatné těsnění mezi nimi.

Pokud bychom si však mysleli, že dřevěná okna mají jenom dvě těsnění, byli bychom na omylu! Na opravdu kvalitních dřevěných oknech se totiž nachází ještě těsnění třetí. A kde? Na rámové okapnici! „Rámová okapnice zajišťuje odtok vody z okna a správné provětrávání. Na vrchu této okapnice můžeme také najít přídavné těsnění, zlepšující vlastnosti okapnice. Pokud pak voda projde skrz toto těsnění, je z prostoru mezi rámem a křídlem odvedena ven,“

Servisní prohlídky oken a dveří

  • Kontrola funkčnosti okenního a dveřního těsnění
  • Demontáž a montáž okenního a dveřního těsnění
  • Okenní technik Vojťas( 1997 - 2020 )
  • Provozní servis oken a dveří - těsnění do oken a dveří
  • Montáž a servis žaluzií, rolet a sítí proti hmyzu

Příjem objednávek: Po - Pá 8.00 - 15.00 Hod.
Tel: +420 777 831 343

Proč je nutné provádět provozní servis oken a dveří?

Každá věc, aby sloužila dlouho a dobře, potřebuje pravidelnou údržbu a servis. Navíc, pokud je to tak složitý výrobek, jako jsou okna a dveře. Není to jen kus něčeho, co je zabudované ve zdi a potřebujeme to občas k vyvětrání.

Co požadujeme od výplní okenních otvorů: těsnost proti dešti a větru, dobrá tepelná izolace, funkce otevírání a zavírání, elegantní vzhled, snadná údržba a čištění.

Aby Vám Vaše okna a dveře co nejdéle sloužily a plnily dlouhodobě svoje funkce, je potřeba se o ně pravidelně starat. Všechny otevírací prvky mají v sobě pohyblivé části, které umožňují větrání a otevírání. Tyto je zapotřebí minimálně 1x do roka promazat. Další věcí, která potřebuje údržbu, je těsnění, které stárne a je nutné jej oživit impregnací aby bylo stále "čerstvé" a pružné.

Pravidelné seřízení a promazání funkčních dílů a těsnění je důležité pro správnou funkčnost a minimalizování tepelných ztrát.

Největší výhodou pravidelného servisu je prodloužení životnosti výrobku o jeho standardní záruku (např. záruka na okna byla 7 let, pravidelným servisem Vám prodloužíme životnost až na 25 let)

Okenní technik Vojťas / okna - žaluzie - těsnění /
Obj. zakázek: Po - Pá 8.00 - 15.00 Hod.
Tel: +420 721 034 263 / +420 777 831 343

Co určuje izolační vlastnosti oken
Co rozhoduje o izolačních vlastnostech oken? Jenom těsnění?
O tom, jestli vám domů potáhne okny zima, nebo si budete užívat teplo, rozhoduje několik faktorů.

Izolační skla
Pro tepelnou izolaci okna jsou důležitá kvalitní izolační skla. Ve standardním provedení výrobků se setkávám obvykle s izolační dvousklenou nebo trojklennou výrobou oken a dveří. U některých profilů oken máte možnost si sami vybrat.

Mezi jednotlivými skly se nachází vzácný plyn, nejčastěji argon. Výplň mezi skly rozhoduje o izolačních vlastnostech oken – argon má izolační vlastnosti prokazatelně lepší. Utěsnění plynu uvnitř oken zajišťuje tzv. distanční rámeček. Jeho provedení společně s pečlivým zasklením určuje další úroveň kvality izolace okna.

Distanční rámeček
Dříve se vyráběl distanční rámeček z hliníku, dnes se vyrábí z plastu. Množství tepelné energie unikající rámečkem je při porovnání plastu s hliníkem poloviční.

Těsnění mezi rámem a křídlem okna
Těsnění v prostoru mezi rámem a křídlem okna řešíme jako výrobci dvojím způsobem. Rozlišujeme těsnění svařované a vyměnitelné.

Svařované těsnění najdeme u levnějších oken. Opět zde platí ono známé levně koupené, dvakrát koupené. Svařované těsnění je totiž vtlačeno do plastového profilu okna již při jeho výrobě. V rozích je proto tvrdé a nepružné, takže v těchto místech dochází ke špatné izolaci.

TOPlist
aktualizováno: 31.03.2020 15:39:46