Textilní omítky představují jedny z nejluxusnějších povrchů. Používají se například bytech, domech, kancelářích, MŠ a nadále je vidíme i v kavárnách, barech apod. Svou oblibu si získaly i tím, že jsou odolné proti cigaretovému kouři, který jinak způsobuje mastnotu klasické malby a ta se musí před nanesením nového nátěru vždy nejprve omýt.

Textilní omítky samozřejmě najdou uplatnění i v reprezentativních interiérech. Tam mimo jiné i proto, že interiér zateplují a zútulňují, ale i zkvalitňují jeho akustiku. Tím textilní omítky pronikají i do světa divadel a koncertních sálů a síní. Vyskytují se však a čím dál častěji se nanášejí i na stěny nahrávacích či rozhlasových studií, uplatnění ale našly třeba i ve sportovních halách. Nejenže pak textilní omítky zkvalitňují akustiku uzavřeného prostoru, ale i snižují hluk pronikající dovnitř zvenčí.

V běžných domácích interiérech průměrných domácností se textilní omítky dosud příliš nevyskytovali, ale v posledních letech je tento druh ochrany stěn našeho bydlení na vzestupu.

Barevná škála textilních omítek je velmi rozmanitá až téměř snad nekonečná. Teplé barvy (například oranžová, žlutá či hnědá) interiér zútulňují, vhodné jsou tedy například pro dětský pokoj nebo ložnici. Studené barvy (například modrá) pak interiér naopak projasní.

Aplikace textilní-tekuté omítky - tapety provádím: Jihlavsko, Pelhřimovsko, Jindřichohradecko

Textilní omítky se také doporučují tam, kde se mohou vyskytnout plísně. Textilní omítky tento problém zlikvidují nebo na dlouhou dobu alespoň oddálí. Kombinace textilní omítky s jiným materiálem pak může dotvořit velmi nápaditý a zajímavý dojem. Velmi zajímavé jsou jejich kombinace například se dřevem, ale i rozličnými kovovými povrchy i moderními povrchy z plastu.

Aplikaci můžete objednávat po celý rok. Provádím práci celoročně pouze v interiérech. 

PROČ SI ZVOLIT NA ZEĎ TEXTILNÍ/TEKUTOU OMÍTKU? TEXTILNÍ TEKUTOU TAPETU?

Příjemné klima

Textilní tapeta ýrazně přispívá k regulaci vlhkosti vzduchu – jestliže je příliš vysoká, absorbuje ji do sebe a tak se stará o příjemné klima v místnosti – ani příliš suché, ani nadměrně vlhké.

Tepelná izolace

Díky svému složení – převážně bavlněná vlákna – šetří při celoplošné aplikaci výrazně náklady na vytápění. Např. stěna za postelí Vašich dětí bude během okamžiku nejen hezčí, ale i teplejší a příjemnější na dotek. Textilní tapeta zvyšuje povrchovou teplotu stěn a tím může zamezit tvorbě plísní tam, kde se dříve plísně na stěně vyskytovaly.

Zvuková izolace

I při relativně malé tloušťce – průměrně 2 mm – jsou zvláště vyšší frekvence docela účinně redukovány, např. při frekvenci 5000 Hz a tloušťce colortapu 1,5 mm je činitel zvukové pohltivosti Alfa = 0,145. Mnohá poslechová studia využívají této přednosti.

Široká možnost použití

Textilní tapetu mohu nanést na předem kvalitně připravený podklad např.: na klasickou omítku, ale i sádrokarton, umakart, dřevotřísku, sklo, ocel apod. – to znamená na jakýkoli pevný povrch vašeho interiéru - doma, na chatě i v kanceláři

Nepotřebuje údržbu

Antistatická úprava textilních omítek ( dle Textilního zkušebního ústavu v Brně je měrný povrchový odpor u testovaného vzorku 45,2 Megaohmů ) se automaticky stará o čistotu Vašich stěn, neboť odpuzuje vzdušný prach, nešpiní se. Při běžném provozu tedy není potřeba žádná údržba. V případě potřeby lze colortap vysávat, více znečistěné místo lze navlhčit, vyjmout a nahradit novým materiálem, aniž by oprava byla viditelná.

Zakryje vady podkladu

Díky jeho tloušťce ( průměrně cca 2 mm ) a složení ( vzájemně propojená bavlněná vlákna) zarovnám drobné praskliny a nerovnosti podkladu, moje textilní tapeta je pružná....

Široká nabídka

Barevná škála textilních tapet/omítek je tak široká, že si vybere každý: sahá od neustále módní čistě bílé přes jemné pastelové odstíny až po výrazně zbarvené typy. Všechny lze navíc mezi sebou kombinovat nebo tónovat akrylátovými barvami, takže můžete mít doma naprostý originál.

Ekologický výrobek

Textilní omítky cse kterými pracuji neobsahují žádná rozpouštědla ani jiné nebezpečné látky, proto při jejich aplikaci nepotřebujete žádné ochranné rukavice ani jiné ochranné pomůcky. Ekologickou nezávadnost dokládá schválení Hlavního hygienika ČR.

Exkluzivní vzhled

Vzhledově působí colortap velmi efektně, s nádechem tepla a exkluzivity.

Ceník pro rok 2019

  • Příprava podkladu od 50 Kč/m2
  • Ruční aplikace textilní tekuté tapety od 80 Kč/m2
  • Materiál - textilní tekutá tapeta od 199 Kč/m2
  • Závěrečná fáze - lakování od 55 Kč/m2
  • Cestovné: v místě 200 Kč mimo místo 10 Kč/km

 

TOPlist

Žaluzie - Roletky - Sítě proti hmyzu/ Zaměření - výroba - montáž - servis žaluzií a další stínící techniky / Vám provede Fa ŽALUZIE Vojťas / Tel: +420 721 034 263 /IČ 86877992 - Zdeňka Maurerová, neplátce DPH - Starý Pelhřimov, Kraj Vysočina  

CZIN.eu CZIN.eu